List ON w sprawie protestu Obywateli Kultury w związku z konkursem na nowy Zarząd TVP

Home / Aktualności / List ON w sprawie protestu Obywateli Kultury w związku z konkursem na nowy Zarząd TVP

List ON w sprawie protestu Obywateli Kultury w związku z konkursem na nowy Zarząd TVP

W związku z poniższym listem, 27 maja otrzymaliśmy list od Pana Jana Dworaka, Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

- – -

Warszawa, 21 maja 2015 r.

List otwarty

Pragniemy wyrazić nasze poparcie dla protestu wystosowanego przez Obywateli Kultury w sprawie procedur konkursowych nowego zarządu TVP. Tak, jak postulujemy transparentne procedury konkursowe w instytucjach naukowych, analogicznie oczekiwalibyśmy ich stosowania w tak ważnych instytucjach, jak media publiczne. Podzielamy krytyczne opinie na temat stanu mediów publicznych, które – w naszej opinii – nie wypełniają należycie swoich zadań. Sądzimy, że zmiana kadencji władz publicznych Radia i Telewizji jest właściwym momentem, by upomnieć się głośno o formy realizacji misji publicznych nadawców.

Zwracamy uwagę na dalece niewystarczające miejsce, jakie w Polskim Radio i Telewizji Polskiej zajmuje wysokiej jakości popularyzacja wiedzy. Publiczni nadawcy nie powinni schlebiać oczekiwaniom widzów i słuchaczy, lecz formować światłych i rozumiejących świat obywateli. Temu właśnie może służyć atrakcyjnie prowadzona popularyzacja wiedzy, której nadal jest zbyt mało w publicznych mediach.

W imieniu ruchu „Obywatele Nauki”

Marcin Grynberg

Anna Muszewska

Aneta Pieniądz

Bartosz Sokoliński

Rafał Szymczak

List w formacie PDF.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.