SPOTKANIE OBYWATELI NAUKI 2 GRUDNIA W WARSZAWIE – ZAPRASZAMY!

Home / Aktualności / SPOTKANIE OBYWATELI NAUKI 2 GRUDNIA W WARSZAWIE – ZAPRASZAMY!

SPOTKANIE OBYWATELI NAUKI 2 GRUDNIA W WARSZAWIE – ZAPRASZAMY!

JESIENNE OTWARCIE OBYWATELI NAUKI 2015

o-nas

O czym Obywatele Nauki powinni powiedzieć premierowi Jarosławowi Gowinowi?

 „Chcecie zmieniać system nauki w Polsce? To się nie może udać. Naukowcy są tak różni, że nigdy nie dojdą do porozumienia.”

 

 

Tak mówiono kilka lat temu, gdy grupa młodszych pracowników naukowych spotkała się, aby próbować udoskonalić świat nauki w Polsce.

Po wielu oficjalnych i mniej oficjalnych spotkaniach, dyskusjach, niejednej burzy mózgów przygotowaliśmy “Pakt dla nauki”. Staramy się wpływać – z lepszym lub gorszym skutkiem – na kształt debaty o nauce i szkolnictwie wyższym. Niektóre nasze postulaty są wdrażane przez instytucje zarządzające nauką w Polsce.

W ciągu trzech lat istnienia ON wiele się w naszej nauce i szkolnictwie wyższym zmieniło. Niestety, jeszcze więcej problemów pozostało nierozwiązanych. Pozostaje wiele do zrobienia. Dlatego chcielibyśmy zachęcić wszystkich – i tych, którzy z ON sympatyzują od dawna, i tych, którzy usłyszeli o nas po raz pierwszy – do włączenia się w nasze działania. Chcemy, aby sprawy nauki w Polsce były ważne i zauważalne; chcielibyśmy, aby polscy naukowcy byli cenieni i doceniani w naszym kraju, ale także w Europie i na świecie. Zależy nam na merytorycznej dyskusji, mądrych inicjatywach, interdyscyplinarnej współpracy uniwersytetów, instytutów badawczych, organizacji naukowych itp.

 

Okazją do tego będzie otwarte spotkanie Obywateli Nauki w środę, 2 grudnia 2015 o godz. 18.30 w Warszawie, w Pracowni badań i innowacji społecznych “Stocznia”, ul. Bracka 20b (budynek w podwórzu, I. piętro).

 

Na spotkaniu tym chcielibyśmy usłyszeć Państwa opinie dotyczące najważniejszych spraw nauki i szkolnictwa wyższego: co dziś jest sprawą priorytetową? co wymaga zmiany, a co powinno pozostać niezmienne? co najbardziej przeszkadza? Na spotkaniu oczekujemy też słów krytyki. Wszyscy, którzy którzy chcieliby zacząć działać w ON, będą mieli możliwość bliżej poznać nas i nasze metody działania. Zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników nauki, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych.

Państwa uwagi i postulaty są dla nas bardzo ważne. Już 3 grudnia przedstawiciele Obywateli Nauki spotkają się z premierem Jarosławem Gowinem. Chcielibyśmy usłyszeć od Państwa, jakie elementy powinniśmy szczególnie podkreślić w rozmowie z nowym ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.
Zapraszamy do kontaktowania się z nami przez skrzynkę na profilu Obywateli Nauki na Facebooku oraz do pisania na adres: kontakt@obywatelenauki.pl

Dodaj „Jesienne Otwarcie Obywateli Nauki 12015″ do wydarzeń na swoim profilu Facebooka.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.